Košarica

V košarici ni izdelkov.

Pšenična trava za sočenje

Poimenovana tudi zelena kri zaradi visoke vsebnosti klorofila. Mlada zelena pšenična trava je odličen naraven vir vlaknin, beljakovin, vitaminov in mineralov, ki skupaj pripomorejo k urejeni prebavi, odstranitvi strupenih snovi iz telesa in izboljšajo splošno krvno sliko. Sok pšenične trave ima izjemne sposobnosti regeneracije telesa.

Zelena kri
Pšenična trava ima številne lastnosti, ki delujejo kot prva pomoč – ugodno učinkuje pri slabosti, nespečnosti, atletskem stopalu (glivična okužba nohtov, prstov na nogah in podplatu), slabem zadahu, neprijetnem telesnem vonju in tudi pri opeklinah. Sok krepi naše telo, hkrati pa nas poživi tudi na duhovni ravni. To je električni eliksir, ki nevrone in živčna vlakna navda z energijo in v telesu poživi na milijarde celic.

psenicna_trava_za_socenje_2
Hranila in sestava
Sok pšenične trave je skladišče naravnih vitaminov, mineralov, encimov, klorofila in življenjske energije. Je bogat vir vitaminov A, B, C, E, K ter mineralov, kot so kalcij, mangan, železo, magnezij, fosfor, kalij, natrij, žveplo, kobalt, cink. Vsi ti minerali so pomembni za delovanje srčno-žilnega in imunskega sistema.

V njem najdemo aminokisline, tako esencialne kot neesencialne, fitokemikalije, antioksidante, imunomodulatorje, celične RNK in DNK, beljakovine – polipeptide (krajše in preprostejše verige aminokislin, ki hitreje in laže preidejo v krvotok in tkiva), karotenoide (alfa-karoten, beta-karoten, ksantofil, zeaksantin), faktor soka trave, folno kislino, pantotensko kislino, bogat je tudi s holinom in z rastlinskim virom vitamina B12. Vsa ta hranila našemu telesu priskrbijo surove elemente, iz katerih lahko samo proizvaja, kar potrebuje, in uravnava svojo kemično sestavo.

sok_psenicne_trave2 Uživamo sok, iztisnjen iz mladih pšeničnih bilk. Ann Wigmore, pionirka v uživanju soka, pravi, da je to idealna hrana za vsakogar, ki si želi preprečiti bolezni in izboljšati svoje zdravje.

Lastnosti/učinki
Pomaga pri kroničnih obolenjih, vnetih sinusih, celi rane, tudi pri bolj resnih obolenjih, kot je rak. Njene najpomembnejše terapevtske funkcije pa so čiščenje krvi, razstrupljanje jeter in čiščenje debelega črevesa. Poleg tega pospešuje proizvajanje hemoglobina, deluje protibakterijsko, alkalizira kri, nevtralizira strupe, pospešuje delovanje encimov, iz telesa odstranjuje težke kovine, krepi imunski sistem, zavira proste radikale, podaljšuje življenjsko dobo, pomaga pri kožnih boleznih, znižuje raven holesterola, preprečuje vnetja, spodbuja pomlajevanje celic, povečuje odpornost in vzdržnost, nevtralizira pesticide, dobavlja antioksidante, znižuje nevarnost za pojav ateroskleroze.

Zanimivosti in nasveti

Kako uživati pšenično travo?

sok_psenicne_trave

1. Sočenje
Na tržišču obstaja kar nekaj spiralnih sokovnikov, ki so primerni za sočenje pšenične trave. Ne glede na to, za katerega se odločite, morate pri nakupu biti pozorni, da izberete tistega s čim nižjim številom vrtljajev. Sok se vedno pije sveže iztisnjen (zaužiti ga je treba v 20 min od sočenja) in na prazen želodec. Po zaužitju pa morate počakati med 30 in 45 min, preden pojeste ali popijete kaj drugega. Če želite le ohranjati zdravje, potem je od 30 do 60 ml soka na dan dovolj. Oralno smemo zaužiti do 120 ml soka dnevno. Pšenična trava učinkovito prečisti prebavni trakt in bi jo skorajda lahko imenovali zeleno odvajalo. Pričnete z manjšo količino soka, od 10 do 20 ml, ko se nanj navadite, pa začnete količino postopoma povečevati. Vsake 3 do 7 dni jo lahko povečate za 30 ml, vendar jo popijte le toliko, da se boste dobro počutili. Prevelike količine popitega soka povzročijo slabost, pri starejših in šibkih se lahko pojavita tudi glavobol in slabo počutje (zaradi oslabelih organov izločanja), saj sok pospeši izločanje nakopičenih strupov.

socenje_psenicne_trave

Terapevtske količine soka (do 600 ml dnevno), s katerimi se lahko borimo proti težjim boleznim, je dovoljeno zaužiti rektalno, z vsadki. To je iznašla Ann Wigmore, ki je sok pšenične trave uporabljala tudi pri klistiranju, s čimer ji je uspelo ozdraviti razjede, pomiriti tkiva, uničiti slabe bakterije in okrepiti kri. Vendar pa se morate za uživanje več soka in terapevtsko zdravljenje posvetovati z zdravnikom vse izvajati pod njegovim nadzorom.

2. Žvečenje
Je najpreprostejša oblika, pri kateri lahko zaužijete tudi do 60 ml soka (približno 8 zalogajev), saj ima sveža trava 95 % vsebnosti vode. Vendar pa je njena pomanjkljivost ta, da ob žvečenju, ki se ga moramo sprva privaditi, saj predstavlja pravi fitnes za čeljust, nismo sposobni prežvečiti večjih količin trave na dan, kot jo sicer lahko zaužijemo s sočenjem. Je pa odlična rešitev, če se vam kdaj ne ljubi pomivati sokovnika, poleg tega boljše zobne nitke ne boste mogli najti, kljub temu, da boste potem potrebovali zobotrebec, saj trava najde še tako majhno odprtino. Klorofil, ki ga mlada trava vsebuje res veliko, je dokazan antiseptik, ki blagodejno deluje tudi na dlesni. Jih okrepi in uspešno zavira parodontalne težave. Travo lahko vzamete tudi na pot, saj je idealna za daljša potovanja. Če 60g trave shranite v vrečko s plastičnim zapiralom, jo imate lahko pri sebi ves čas, deluje pa kot osvežilec zadaha in zraka. Prežvečeno pulpo se nato izpljune.

psenicna_trava_rezanje

3. Dodatek smutijem – za boljši okus
Ker ima sok specifičen, malce sladek okus, se nekateri težko privadijo nanj. V tem primeru lahko soku mladega zelenja dodate drugo zelenjavo, odlično se npr. ujame z zeleno, ki ima visoko vsebnost natrija, ki lepo uravnovesi sladkor v mladi travi, z zeleno solato, ohrovtom, regratom, rdečo peso, s peteršiljem in špinačo. Odlično se kombinira tudi z mikrozelenjem sončnice, saj to vsebuje veliko beljakovin, ki pa jih pšenična trava nima veliko, zato sta skupaj popoln par, ki ima poleg tega še boljši okus (blag priokus oreščkov) … ali pa dodajte malo česna ali ingverja.

sokovnik_Sana
Kako je z vsebnostjo glutena?
Pšenična trava v tej mladi fazi še ne vsebuje glutena.

Dodatna pomoč

Oči
Uporabite sok, precejen skozi filtrirni papir. Kapljico do dve kanite v oči, s čimer boste ublažili napetost v njih. Če vas pri tem rahlo skelijo, je to povsem normalno; skelenje je le začasno.

Nos in usta
Kapnite eno do dve precejeni kapljici soka v nos, saj vam bo to pomagalo zmanjšati razdraženost nosnih poti in nosne sluznice, ki jo povzročajo alergije. Sok lahko uporabite tudi pri zamašenem nosu, vnetju sinusov, bronhitisu, srbečem nebu … Z lahkoto očisti nos in kasneje nima bumerang učinka, kot ga imajo številna zdravila, pri katerih je nos, potem ko prenehajo delovati, še bolj zamašen. Ob prvih znakih prehlada ali bolečega grla grgrajte neprecejen sok. Protibakterijsko in antiseptično delovanje pšenične trave bo povzročilo pravo olajšanje.

Ureznine, modrice, izpuščaji, opekline
Iz gaze, ki ste jo potopili v sok pšenične trave, naredite prevezo, ali pa še bolje, nekaj pulpe, ki vam je ostala od sočenja, potopite v sok in jo položite pod prevezo. Nato to uporabite pri ranah, saj pospešuje celjenje in preprečuje nastanek brazgotin. Če je rana velika, pa jo kar prekrijte z namočeno gazo ali nanjo položite pulpo, potem pa jo povijte z brisačo, da z nje ne bi curljal sok. Za najboljše rezultate postopek ponovite vsako uro.

Druge možnosti uporabe
Hemeroidi – uporabite svečke iz bombaža, ki jih potopite v sok; Astma in bronhitis – obkladke z vlažno pulpo položite na hrbet in prsni koš, zraven pa popijte sok, saj deluje kot sredstvo za lažje izkašljevanje; Zniževanje telesne teže – napitek iz soka pred obrokom zmanjšuje apetit; Spanje – nekateri prisegajo na pitje soka pred spanjem; vnetja in luskavica.

V naravni obliki nobena izmed 9000 vrst trav, ki prekrivajo naš planet, ni strupena. Sok ni nikakršen čudežni napoj. Če pa ga uživate kot del celovitega programa za krepitev zdravja in si neutrudno prizadevate doseči dobro počutje, pa deluje kot zelo učinkovito naravno zdravilo, ki spodbuja in pospešuje zdravljenje.

Kje lahko naročite svežo pšenično travo ali komplet za vzgojo?

V trgovini Superhrana na Zaloški 167 v Ljubljani lahko naročite že vzgojeno pšenično travo na malem ali velikem pladnju, ki jo svežo dostavijo iz podjetja Mikrozelenje Šebenik, Borovnica.

sok_psenicne_trave

Imajo tudi lične darilne kompletke v katerih je zemlja, pršilka z vodo in semena, ki jih lahko izberete po želji. Nimajo zgolj pšenične trave, ampak tudi mikrozelenje: redkvico, rukolo, česen, gorčico, brokoli, krešo, grah, …

mikrozelenje_komplet

Na voljo za naročila (1-2 dni prej) so različne velikosti že vzgojene pšenične trave ali mikrozelenja:

Naročila sprejemajo na info@super-hrana.si ali na telefonsko številko: 01 / 256 61 15 od ponedeljka do petka med 10.00 in 19.00 uro.

Priporočeno branje:
Dr. Iztok Ostan: Žive vode
Steve Meyerowitz: Pšenična trava, najboljše zdravilo narave
Ann Wigmore: The Wheatgrass Book

V teh knjigah boste našli veliko koristnih informacij in opisanih primerov ozdravljenih bolnikov, ki so redno uživali sok mladih pšeničnih bilk.

Delite naprej ...
Ekipa MojeZdravje.net
Ekipa MojeZdravje.net

Oddaj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja